Na czym polega manicure kombinowany? Jak szybko i sprawnie uzupełnić paznokcie żelami tiksotropowymi? Wiosenne Ombre z minimalistycznymi zdobieniami. Czas na kolory! 

Ekskluzywny manicure użytkowy? Oczywiście! Wiosna za oknem, wymieniamy garderobę, nasze paznokcie też czekają na zmiany! Czas pozbyć się zimowych pozostałości i uzupełnić paznokcie żelami, które pozwalają na wykonanie szybkiej i bardzo efektownej stylizacji. A następnie? Przecudne Ombre ze zdobieniem wykonanym za pomocą arterów, hybrydy i Art Pena. Brzmi ciekawie? To zaczynamy! 

Jakie frezy i pilniki najlepiej nadają się do ściągnięcia masy hybrydowej i opracowania paznokcia?  

W pracy każdego stylisty frezarka jest narzędziem niezastąpionym, choć praca nią nie należy do najłatwiejszych. Umiejętność pracy z frezami jest kluczowa podczas z pozoru łatwej czynności jaką jest ściąganie masy hybrydowej, zwłaszcza, że różnorodność frezów jest ogromna. Chętnie podpowiemy Wam, które z nich najlepiej nadają się do ściągania masy hybrydowej przy kombinowanym manicure.   


Wykonany z bardzo mocnego i trwałego węglika spiekanego Frez F2 ma doskonały kształt i prostą ściankę (bez wybrzuszeń), która ściąga dużo materiału za jednym razem. Dodatkowo precyzyjna, zawężona końcówka idealnie sprawdza się przy skórkach. Nieprzypadkowa jest również kolejność pracy: najpierw ściągamy środek, a następnie boczne strony wykonując płynne ruchy przez cały paznokieć. Uwaga! Przy uzupełnianiu należy ściągnąć każde zapowietrzenie. 

Po ściągnięciu masy hybrydowej opracowujemy paznokieć pilnikami. Do pracy z paznokciem naturalnym zdecydowanie polecamy pilnik metalowy z wymiennymi nakładkami o gradacji 240. Jest idealny podczas pracy z hybrydą, bardzo cienki, przez co świetnie się wykorzystuje do piłowania trudno dostępnych miejsc, łatwo wchodzi w punkty wzrostu. Nakładki są tanie, co generuje oszczędności. Do matowienia powierzchni świetnie sprawdzi się pilnik/polerka Shape&Matt 240/180. Do sztucznych paznokci, które wymagają dużo piłowania bardziej nadają się pilniki klasyczne, lekkie i elastyczne. No dobrze, mamy już pięknie opiłowany kształt paznokcia, odpylamy całość i co dalej? 


Czas na skórki! 


Praca ze skórkami wymaga od stylisty precyzji i ostrożności. W salonach bardzo często stosuje się metodę odpychania skórek, tymczasem nie jest ona prawidłowa. Zamiast odpychać, należy kopytkiem odkleić skórki od płytki paznokcia, wykonując ruch „do góry”. Tworzy się wówczas piękna „kieszonka”, którą można dokładnie w środku wyczyścić, a skórki są dużo łatwiejsze do wycięcia. To naprawdę najprostsza i bardzo skuteczna metoda. Ponadto podnoszenie skórek jest zdecydowanie bardziej bezpieczne dla klienta, a także mniej bolesne.  

Jakie frezy do pracy przy skórkach? 

 • Frez E2 Trapez, z jego pomocą czyścimy i wyrównujemy wały boczne paznokcia, a w razie potrzeby delikatnie szlifujemy boki opuszków,
 • Frez E19, dzięki niemu wyczyszczamy nabłonek wykonując krótkie ruchy i często odpylając, aby widzieć efekty pracy i nie przepiłować paznokcia; frez ma nieco ostrą końcówkę, dlatego polecamy ją osobom mającym wprawę w pracy z frezami,  
 • wycinamy skórki nożyczkami N-4, lub nożyczkami N-06, starając się usunąć ją w jednym kawałku; dla zaawansowanych stylistów polecamy ręcznie robione nożyczki Premium o długim ostrzu,
 • delikatny Frez Twister z delikatną końcówką, służy do wyczyszczenia resztek nabłonka w sinusach paznokcia. 

Drobne pozostałości skórek usuwamy cążkami C-2 i przygotowujemy płytkę paznokcia do nałożenia żelu. Odtłuszczamy Cleanerem i nakładamy Ultra Bond. Następnie robimy wcierkę produktem kauczukowym Rubber Base precyzyjnie rozprowadzając go po całym paznokciu i utwardzamy 30 sekund w lampie LED od Slowianki 48 WAT. Paznokcie gotowe do nałożenia żelu. 


Czym jest żel z tiksotropią? 

Zacznijmy od tego, czym jest tiksotropia. Tiksotropia to inaczej pamięć cieczy, która daje w pracy pełną kontrolę nad masą. Związane jest to z tym, że niektóre płyny zmieniają swoją konsystencję podczas poddawania ich intensywnemu mieszaniu. Zaraz po zaprzestaniu manewrowania w masie płyn zastyga i nie zmienia swojego położenia. Właściwości te posiadają żele tiksotropowe. Pozwalają na bardzo szybką pracę i nie zalewają skórek. Żele tiksotropowe nowej generacji delikatnie się poziomują, a konsystencją przypominają pudding. Po nałożeniu na paznokieć żel trzyma się w jednym miejscu. Nasze propozycje to Creamy Vanilla, Creamy Butter oraz Creamy Bloom. Mają one spore krycie w granicach 80 - 90%, dzięki czemu mogą służyć jako kolor pod Baby boomer lub French.  

Praca z żelem tiksotropowym krok po kroku  

 • odrobiną żelu nakładamy na paznokieć tworząc warstwę poślizgową (wcieramy żel w całość paznokcia),
 • nakładamy żel tiksotropowy Creamy Bloom, Creamy Butter lub Creamy Vanilla w strefie apeksu i dopiero delikatnie doprowadzamy do skórek; żel ma znajdować się przed pędzelkiem, którym pracujemy niemalże w powietrzu, nie wciskając go w żel
 • utwardzamy w lampie 2 minuty i przecieramy dyspersję Cleanerem,
 • delikatnie opiłowujemy i szlifujemy boczne strony pilnikiem 240, żeby wyrównać kształt, opracowujemy strefę przy skórkach,
 • aplikujemy Remover wokół skórek celem usunięcia pozostałości nabłonka, doczyszczamy je
 • Frezem gąbką polerujemy skórki i wały okołopaznokciowe całą powierzchnią frezu,
 • matowimy całość blokiem polerskim 240/240,
 • dla uzyskania super-gładkiej powierzchni pod Ombre aplikujemy Top Velvet, utwardzamy 90s. 

Ombre z wycieniowaniem samej końcówki


To świetny pomysł na kolorową stylizację! Doskonale wykorzystują się do niej artery, czyli intensywnie kolorowe żele o bardzo wysokim napigmentowaniu. Ombre wykonujemy za pomocą dwóch kolorów arterów i Topu Velvet, które blendujemy najpierw na gąbce uzyskując idealne przejście tonalne i aplikujemy na paznokieć, a następnie utwardzamy w lampie przez 30 sekund. Czynność powtarzamy dwukrotnie, żeby pięknie podsycić końcówkę i nadać jej wyrazistości. Powstaje w ten sposób wspaniały efekt. Całość zabezpieczamy topem i opiłowujemy front pilnikiem 240, aby końcówka się nie przecierała. Cudowne to Ombre

Artery, hybrydy i Art Pen - zdobienie idealne? 

Artery zostały stworzone do cienkich i płaskich zdobień na paznokciach w różnych technikach zdobnictwa jak na przykład wspomniane wyżej Ombre. Jedna, cienka warstwa zapewnia doskonałe krycie, dlatego praca nimi jest szybsza i bardzo precyzyjna. Artery wraz z hybrydami pozwalają na stworzenie pięknych wiosennych stylizacji, minimalistycznych, kolorowych i subtelnych. Na gotowe zdobienia aplikujemy Top Velvet i utwardzamy, a następnie sięgamy po Art Pen, czarny, cienki, delikatny cienkopis, doskonały do napisów i obrysów kształtów. Pozwala świetnie podkreślić i wykończyć cienką linią każdą stylizację. Można z nim trochę zaszaleć. Na końcu pokrywamy całość Topem No Wipe, utwardzamy i gotowe! 

Co łączy Lipgloss nails, Baby boomer i słowiański migdał? 

Łączy je możliwość wykonania nieziemskiej stylizacji, odzwierciedlającej najgorętsze i najbardziej popularne trendy w stylizacji paznokci.  LipGloss jest jednym tych rodzajów manicure, który pasuje na każdą okazję i pięknie komponuje się z każdym kształtem paznokcia, czy to naturalnego, czy sztucznego. A jak już mówimy o paznokciach sztucznych, to na myśl przychodzi nam od razu boski, słowiański migdał zbudowany żelem niepoziomującym się. Cudnie współgra z nim pastelowy Baby Boomer z pięknym akcentem florystycznym wykonanym techniką piórkowania. Jesteśmy zachwyceni naszymi wiosennymi propozycjami na modny manicure. Zachwyć się i Ty!