Konstrukcyjny Babyboomer i przedłużanie paznokci akryżelem z wykorzystaniem Duo Form. Prawidłowa technika aplikacji akryżelu zapewniająca komfort pracy i minimum piłowania.  

Baby boomer to elegancki i uniwersalny manicure, stylizacja paznokci w stylu ombre, w której biały kolor wolnego brzegu przechodzi delikatnie w subtelny róż. Poprawna technika wykonania zdobienia zapewnia doskonały efekt na każdej długości płytki paznokcia. W artykule podpowiemy, jak wykonać konstrukcyjny Baby boomer za pomocą akryżeli. Jest to metoda, która gwarantuje wspaniały efekt końcowy z idealnym przejściem tonalnym. Wykonanie tej i innych stylizacji bardzo ułatwia bezprzewodowa Lampa 2w1 Slowianka Nail Trends. Dlaczego? 

 Nowoczesna, bezprzewodowa lampa LED 2w1 do stylizacji paznokci

Lampa 2w1 Slowianka Nail Trends łączy w sobie tradycyjną lampę do utwardzania produktów polimerowych i lampkę wężyk o mocy 5 WAT, która służy do delikatnego przymrażania produktu na poszczególnych etapach wykonywania stylizacji. To jednocześnie ekskluzywny i minimalistyczny sprzęt, który idealnie wpasuje się w wystrój każdego salonu. Lampa jest wyposażona w baterię akumulatorową, która zapewnia 10 godzin ciągłej pracy w salonie. Jej unikatowe cechy to ponadto: idealne rozmieszczenie diod dla lepszego utwardzania kciuków, możliwość zmiany kierunku wyświetlacza, podwyższone, szerokie wejście oraz dwa sposoby odliczania czasu - tradycyjnie od 30, 60, 90 sekund do zera i od zera do górnej granicy. Funkcja ta przydatna jest zwłaszcza podczas utwardzania produktu do zacisku lub utwardzania pyłków.  

Przygotowanie paznokci do konstrukcyjnego Baby boomera

Wykonanie każdego manicure hybrydowego zaczynamy od odpowiedniego przygotowania paznokci. Frezem Slowianka Twister Drill Bit opracowujemy skórki, a następnie Mini Polerką 120/180 - twardym i precyzyjnym bloczkiem o kompaktowym kształcie doczyszczamy płytkę z resztek nabłonka. Paznokcie odpylamy szczoteczką Penguin i odtłuszczamy ich powierzchnię cleanerem. Dla lepszej adhezji aplikujemy Ultra Bond, po czym wcieramy w strukturę paznokci cienką warstwę kauczukowego preparatu podkładowego Base Gel.

Duo Formy do przedłużania paznokci akryżelami    

Do wykonania stylizacji wykorzystamy formy górne - Duo Form Maxi Size. Są one doskonałym wsparciem stylisty, zwłaszcza początkującego, podczas przedłużania paznokci metodą żelową i akryżelową. Formy wykonane są z bardzo elastycznego silikonu, który zapewnia komfort pracy. Ponieważ są dość płaskie rolujemy je, aby uzyskać większy tunel. Przymierzamy i dopasowujemy formy do paznokci naturalnych klienta. Pamiętamy, że muszą być one nieco większe niż naturalna płytka, ze względu na aplikowaną warstwę akryżelu lub innego produktu do przedłużania paznokci. 

Jak zrobić Baby boomer konstrukcyjny? 

Konstrukcyjny Baby boomer można wykonać na kilka sposobów. Omówimy szczegółowo dwa z nich, a następnie przedstawimy krok po kroku jak wykonać stylizację.  

  • Baby boomer konstukcyjny metodą „mokre w mokre” 

Wybieramy żel lub akryżel półtransparentny o poziomie krycia 30%. Aplikujemy produkt w miejscu, które przylegać będzie do skórek i rozprowadzamy w Duo Formach, pięknie cieniując do samej końcówki. Następnie sięgamy po mocno napigmentowany kolor, który będzie tworzył wolny brzeg. W klasycznej stylizacji Baby boomer jest to kolor biały, ale możemy również wykorzystać inne kolory lub brokat. Aplikujemy produkt na końcówce i ładnie rozcieniowujemy z mokrym, nieutwardzonym produktem od góry. Jest to metoda szybka, ale wymaga maksymalnego skupienia od stylisty, gdyż nie ma w niej miejsca na ewentualne poprawki.  

  • Baby boomer konstrukcyjny z delikatnym utwardzaniem poszczególnych etapów 

To sposób wykonania stylizacji, który jest bezpieczniejszy, choć nieco dłuższy, jeśli chodzi o czas pracy. Zaczynamy od aplikacji półtransparentnego produktu o napigmentowaniu od 20 do 50% maksymalnie. Nakładamy go w miejscu, które będzie przylegało do skórek i delikatnie wyciągamy produkt do zera w kierunku wolnego brzegu. Utwardzamy (przymrażamy) lampką wężyk. Następnie aplikujemy mocno napigmentowany produkt na wolny brzeg, tworzymy odpowiednią grubość i wycieniowujemy z górną warstwą akryżelu. Przymrażamy i aplikujemy kolejną warstwę produktu półtransparentnego, którą następnie przytwierdzamy do paznokcia naturalnego klienta. W metodzie tej najistotniejsze jest panowanie nad produktem i odpowiedni jego rozkład. Najlepiej pracować pędzelkiem do żelu Master Brush 6 zwilżonym cleanerem wykonując ruchy wygładzające. Pędzel pięknie amortyzuje docisk i zapewnia poprawność aplikacji.  

Konstrukcyjny Baby boomer krok po kroku  

Do stylizacji wykorzystamy półtransparentny akryżel Natural Blush w pięknym, mleczno - różowym kolorze, który świetnie komponuje się z naturalnym odcieniem płytki. Wyciskamy niewielką ilość produktu i pędzelkiem Magic Brush 6 zwilżonym cleanerem rozkładamy na lewo, prawo i w dół po całej Duo Formie do odpowiedniej długości. Przymrażamy lampką wężyk 10 sekund.   

Przechodzimy do aplikacji koloru na wolnym brzegu. Doskonale sprawdzi się tu biały i twardy akryżel Intense White. Jeśli mamy ochotę nieco zaszaleć i nadać końcówce koloru, możemy zabarwić go pudrami neonowymi. Wyciskamy akryżel z boku Duo Formy i rozkładamy produkt tworząc wolny brzeg. Następnie rozcieniowujemy w dół, w kierunku skórek. Przymrażamy 10 sekund. 

Aplikujemy kolejną warstwę akryżelu półtransparentnego. Przykładamy Duo Formę do paznokcia, ponownie przymrażamy. W przeciwieństwie do klasycznej lampy, lampa wężyk nie ma od spodu lustra, które odbija światło, dzięki czemu produkt utwardza się lekko tylko z góry. Tym samym zyskujemy możliwość pracy produktem od spodu paznokcia. Odsuwamy pędzelkiem produkt od opuszka i ładnie wygładzamy wszelkie nierówności, co finalnie zapewni minimum piłowania. Wkładamy paznokcie do lampy do pełnego utwardzenia.  

Opracowanie sztucznych paznokci i aplikacja bazy hybrydowej 

Ściągamy Duo Formy i cleanerem usuwamy warstwę inhibicyjną. Frezem F6 Długie wiertło usuwamy wały akryżelu, które wypłynęły spod formy. Opiłowujemy boczne strony i fronty nadając paznokciom odpowiedni kształt, opiłowujemy powierzchnię, a następnie Mini Polerką zamykamy drobne ryski po pilniku. Przecieramy cleanerem i aplikujemy Ultra Bond przy skórkach. Paznokcie są teraz przygotowane do nałożenia bazy hybrydowej. Do Baby boomer świetnie sprawdzą się półtransparentne bazy z Natural Cover Line o średniej lepkości i przyjemnej, kremowej konsystencji. Z akryżelem Natural Blush doskonale komponuje się baza Sunrise z delikatnymi drobinkami. Robimy wcierkę z bazy, a następnie aplikujemy większą jej ilość przy skórkach i rozprowadzamy po płytce. Przy skórkach tworzymy delikatną grubość, zaś na końcówce mocniej dociskamy pędzel. Utwardzamy do pełnej polimeryzacji i nabłyszczamy Topem No Wipe. Taki sposób wykonania stylizacji Baby boomer to gwarancja trwałości i estetyki na długie tygodnie.