Budowa paznokci żelem tiksotropowym na formie w salonowym kształcie Combi migdał. Podkładanie i docinanie szablonów do przedłużania paznokci. Stylizacja LipGloss Nails z wyjątkowymi, lustrzanymi pyłkami w płynie 

Czym różni się żel samopoziomujący od żelu tiksotropowego? Jak prawidłowo dociąć i podłożyć szablon pod paznokcie klienta? To jedne z pytań, na które odpowiemy w tym artykule. Wykonamy ponadto przedłużanie paznokci żelem budującym w kształcie współczesnego migdała oraz zaprezentujemy cudowne pyłki w płynie z kolekcji Liquid Mirror Powder, które idealnie wpisują się w trend roku 2023 - Lipgloss nails.

Porównanie żeli budujących samopoziomujących się i żeli z tiksotropią. 

Tiksotropia to najkrócej mówiąc pamięć cieczy. W przypadku żeli budujących jest to produkt, który wyrównuje się na powierzchni. Nie oznacza to jednak, że się poziomuje. Dlaczego? Na poziomowanie działają siły grawitacji, czyli produkt spływa, tymczasem tiksotropia polega na wyrównywaniu się produktu i tworzeniu idealnie równej tafli na powierzchni. W tym przypadku proces poziomowania się jest spowolniony co pozwala wybudować paznokcie bez większego pośpiechu i stresu, że produkt nam spłynie na skórki. Żele tiksotropowe pod względem właściwości to produkt pomiędzy żelem samopoziomującym się, a żelem, który się nie poziomuje, czyli tak zwaną galaretką. 

Prawidłowe przygotowanie naturalnej płytki przed nałożeniem żelu

Przygotowujemy płytkę naturalną, wykonujemy manicure, po czym matowimy powierzchnię paznokci Mini Polerką 120/180. Przecieramy wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem i doczyszczamy miejsca przy skórkach, żeby pozbyć się pyłków. Aplikujemy Ultra Bond dla zwiększenia przyczepności bazy, a następnie nakładamy Base Gel. Jest to bardzo rzadki produkt, który świetnie wchłania się w strukturę paznokci i jest głównie dedykowany przedłużaniu paznokci. 

Jak prawidłowo dociąć i podłożyć szablony do przedłużania paznokci?    

Początki pracy z klasycznymi szablonami nie dla każdego stylisty są sielanką. Czasem nastręczają wiele trudności, jednak po odbyciu odpowiedniego szkolenia i serii ćwiczeń okazuje się, że „nie taki diabeł straszny”. Formy papierowe nadają się do absolutnie wszystkich rodzajów paznokci i choć czasem styliści uciekają do Duo Form czy tipsów tunelowych to klasycznych form nic nie zastąpi.  

Wolny brzeg skracamy do minimum. To bardzo ważne, ponieważ formę w zależności od tego z jakim paznokciem mamy do czynienia i jaki kształt będziemy tworzyć kierujemy prosto do góry lub do dołu. Jeżeli potrzebujemy podnieść formę nieco wyżej to nieskrócony wolny brzeg będzie nam to uniemożliwiał. 

Pierwszym etapem jest odpowiednie docięcie szablonu. Łamiemy szablon wzdłuż linii środkowej (czarna, gruba kreska na szablonie), żeby nie zgubić osi symetrii. Sprawdzamy drewnianym patyczkiem, gdzie na paznokciach klienta są punkty wzrostu i zaznaczamy je ołówkiem. W przypadku paznokci o przepiłowanych bokach punkty wzrostu bardzo często znajdują się w innych miejscach niż wydaje nam się na pierwszy rzut oka. Zaznaczamy również oś środkową palca. Jeżeli mamy do czynienia z paznokciami opadającymi mocno w dół musimy je podnieść. W tym celu szablon kierujemy nieco wyżej. Do docinania form używamy osobnych narzędzi, najlepiej ostrych nożyczek do skórek. Pracujemy na prostym palcu: nie napiętym ani nie luźnym.  

  • dopasowujemy i docinamy uśmiech, pamiętamy, że ma on odwzorować uśmiech na paznokciu
  • docinamy boki uwzględniając zaznaczone wcześniej punkty wzrostu,
  • przykładamy szablon tak, aby linia środkowa palca pokryła się z grubą, czarną linią na szablonie (osią symetrii)
  • podkładamy i dopychamy szablon: zaciskamy klej najpierw na 12 i dalej w górę do długości, jaką chcemy docelowo otrzymać; jeżeli przedłużamy paznokieć do 2 to ściskamy 3 kratki powyżej, czyli na 5  
  • cały czas kontrolujemy, czy szablon nie powinien iść trochę wyżej lub niżej, na tym etapie możemy to jeszcze poprawić
  • ściskamy szablon z tyłu do litery S (nie wyżej) i mamy idealnie dopasowany szablon 

Błędem jest rozpoczęcie pracy od sklejenia formy mocno przy palcu. Gdybyśmy na samym początku zacisnęli szablon z tyłu, to nie mielibyśmy możliwości manewrowania nim w celu poprawnego ułożenia. Dlatego też tą czynność wykonujemy na samym końcu. 

Jak nakładać żel z tiksotropią? 

Pracujemy żelem Creamy Apricot, jednym z czterech konstrukcyjnych żeli nowej generacji od Slowianka Nail Trends posiadających idealną tiksotropię i przyjemną w pracy kremową konsystencję. Budujemy szkielet paznokcia. Grubość szkieletu nie może być większa niż grubość paznokcia naturalnego. Jeżeli nałożymy zbyt dużo produktu, ten nie zaciśnie się po polimeryzacji. Szkielet utwardzamy 30 sekund w lampie. 

Aplikujemy warstwę poślizgową żelu, po czym nabieramy większą ilość produktu i budujemy paznokieć. Odwracamy palec, żeby produkt się wypoziomował. Ponieważ będziemy zaciskać paznokcie, utwardzamy żel od 15 do 30 sekund (w zależności od grubości zbudowanego paznokcia oraz mocy i zużycia lampy). Użyjemy autorskiej zaciskarki Slowianka Nail Trends o zawężonych bokach, która pozwala pięknie zacisnąć końcówki paznokcia. Zakładamy klamrę i sprawdzamy czy się nie zapada. Jeśli nie, nadajemy jej siłę zacisku i utwardzamy w lampie 2 minuty. 

Przecieramy paznokcie cleanerem i opracowujemy kształt Pilnikiem 180/240. W przypadku pękatych opuszków opiłowujemy dolne boczne strony Pilnikiem metalowym z nakładką 240. Mini Polerką 120/180 matowimy płytkę. Ostrymi nożyczkami N-4 o idealnie schodzących się końcówkach wycinamy skórki i przecieramy paznokcie cleanerem. Aplikujemy kolor Big Boss 393 z kolekcji LipGloss i precyzyjnie podciągamy kolor pod skórki. Półtransparentne hybrydy wspaniale sprawdzają się do wykończenia coverowych paznokci żelowych pięknie wyrównując ich koloryt. Zabezpieczają żel, nie tworzą zbędnej grubości, a aplikowane pod same skórki dają naturalny wygląd paznokciom przez bardzo długi czas. Hybrydę utwardzamy w lampie. 

Liquid Mirror Powder - produkt idealny do Lipgloss manicure 

LipGloss nails to chyba najmodniejszy trend roku 2023 - eleganckie, subtelne i pełne klasy paznokcie hybrydowe inspirowane błyszczykiem do ust. Minimalizm, który pasuje do każdego outfitu i sprawdza się w każdym wieku. W nurt ten idealnie wpisuje się Liquid Mirror Powder, kolekcja pięciu pyłków w płynie z dominującymi kolorami w kultowych odcieniach różu, fuksji, brzoskwini i złota. Innowacyjne rozwiązanie od Slowianka Nail Trends, które gwarantuje czystą pracę, bardzo szybką aplikację i dużą odporność na ścieranie. No i ten cudowny, lustrzany efekt kameleona. Można się zakochać.  

Aplikacja pyłków w płynie na paznokciach krok po kroku 

Nanosimy Top Coat No Wipe równo na paznokciu, zgodnie z linią światła, aby uzyskać idealną taflę, po czym utwardzamy 30 sekund w lampie. Pyłek w płynie precyzyjnie aplikujemy na gorący top tak, żeby nie było widocznych żadnych prześwitów. Ponieważ płyn bardzo szybko odparowuje, od razu po użyciu szczelnie dokręcamy buteleczkę. Czekamy chwilkę i wcieramy pyłek w powierzchnię topu silikonową pacynką lub rękawiczką, wykonując ruch od skórek w kierunku wolnego brzegu, żeby nie zabrudzić skórek. Jeżeli zauważymy jakieś puste miejsca, możemy jeszcze produkt doaplikować.  

Stylizację zabezpieczamy topem, najlepiej Topem Coat Long Lasting o większej gęstości. W tym celu używamy osobnego produktu, gdyż śladowe ilości pyłku mogą pozostać na pędzelku i zabrudzić top. Po utwardzeniu opiłowujemy od spodu front i boczne strony paznokci trzymając pilnik pod kątem 45°. Pozwoli to zabezpieczyć pyłki przed przecieraniem. Na samym końcu aplikujemy oliwkę, która nawilża i uelastycznia skórki. Natural look w najlepszym wydaniu.