Odpowiedni dobór rodzaju manicure i baz hybrydowych do paznokci naturalnych klienta. Pyłki na paznokciach jako wykończenie stylizacji w trendzie Natural look

Manicure, czyli odpowiednie przygotowanie paznokci naturalnych pod aplikację bazy hybrydowej to fundament udanej stylizacji. Poprawne opracowanie płytki i skórek jest podstawowym elementem pracy każdego stylisty. Równie istotne jest zastosowanie bazy hybrydowej. Wpływa ona na kondycję paznokci, dzięki niej manicure utrzymuje się znacznie dłużej, a jego efekt jest zdecydowanie lepszy. Jeżeli zatem zależy Ci na ochronie płytki i zwiększeniu przyczepności koloru hybrydowego baza jest niezbędnikiem. 

 Jak dobrać odpowiednią bazę hybrydową do kondycji paznokci?

Dobór odpowiedniej bazy dla płytki paznokci jest kluczowy, jeżeli chcemy uzyskać trwały i piękny manicure. Czym powinniśmy się kierować? Bazę należy dostosować do rodzaju płytki klienta, biorąc jednocześnie pod uwagę, na co paznokcie są narażone podczas codziennej eksploatacji, czyli jaki zawód wykonuje klient. Prosta zasada mówi: miękka płytka wymaga miękkiej, kauczukowej bazy, twarda płytka - twardej bazy. Mając wiedzę, że wolny brzeg będzie mocno pracował wykorzystujemy bazę, która będzie pracowała razem z płytką. Jeżeli zaaplikujemy twardy produkt na miękką powierzchnię to dojdzie do zapowietrzenia boków (tzw. liftingu) i baza odpryśnie. Dlatego tak ważny jest wstępny wywiad z klientem. 

Manicure hybrydowy - jak prawidłowo przygotować płytkę paznokcia naturalnego? 

 • Frezem E5 Stożek usuwamy nabłonek z naturalnej płytki paznokcia oraz skórki z górnego i bocznych wałów.
 • Matowimy płytkę kompaktową i wygodną w pracy salonowej Mini Polerką 120/180.
 • Frezem Twister Drill Bit doczyszczamy płytkę, regulujemy wały boczne i wał górny. Jego spiralne napylenie powoduje wydmuchiwanie pyłu na zewnątrz, co bardzo ułatwia pracę.
 • Przy użyciu Frezu E14 Trapez pięknie oczyszczamy boczne wały oraz boki paznokcia, a Frezem E17 Zapałka usuwamy martwy naskórek oraz zgrubienia z opuszka i boków palca.
 • Aplikujemy remover. 

Remover do usuwania, zmiękczania skórek - jak działa? 

Removery to preparaty do szybkiej pracy salonowej przy manicure klasycznym lub kombinowanym. Slowianka Nail Trends oferuje dwa rodzaje removerów: 
Speedy Cuticle Remover to preparat, który oczyszcza płytkę paznokcia z nabłonka strefie przy skórkach. Jest produkowany na bazie potasu, niezwykle szybki i bezpieczny o przyjemnej, wodnistej konsystencji, która nie pozostawia na palcach tłustego filmu.   
Cuticle Remover jest żelem zmiękczającym skórki z zawartością bardzo odżywczego olejku. Preparat zmiękcza skórki wokół płytki paznokcia i ułatwia pozbycie się ich. Skutecznie usuwa resztki nabłonka po frezowaniu. Bezpieczne stężenie kwasu zapewnia bezpieczeństwo pracy.  

 • Wacikiem bezpyłowym usuwamy preparat i doczyszczamy płytkę z nabłonka pod skórkami.
 • Matowimy paznokcie Mini Polerką 120/180.
 • Aplikujemy Ultra Bond, który działa niczym taśma dwustronna i czekamy aż odparuje.
 • Przed aplikacją bazy coverowej wskazane jest wykonanie wcierki z bazy przezroczystej, którą następnie utwardzamy w lampie. 

Bazy coverowe do manicure hybrydowego - porównanie właściwości 

Slowianka Nail Trends posiada w ofercie trzy linie baz coverowych, które doskonale wpisują się w trend roku 2023, a mianowicie Natural look. Pokryte pyłkiem lub delikatnym brokatem wyglądają maksymalnie naturalnie i mega subtelnie.
 
Natural Cover Line to bazy o napigmentowaniu na poziomie 70%, które tworzą bardzo delikatny i naturalny efekt przy skórkach, jednocześnie ładnie kamuflując wolny brzeg. Odrost długo nie jest widoczny. Cechuje je średnio gęsta konsystencja oraz niska wiskozowatość. Kwasowość na poziomie 7 wskazuje, że produkt jest bardzo bezpieczny, można śmiało wykonać nadbudowę do 2 mm. Są to bazy kauczukowe przeznaczone do wszystkich rodzajów paznokci w tym miękkich i zniszczonych (nie długich).  

Cute Base to bazy, które tworzą cudowny efekt szkła na paznokciu. Pigment (70 - 80%) jest w nich rozmleczony, ale nie kryje w 100%. Bardzo naturalnie wyglądają w strefie skórek i pięknie kamuflują wolny brzeg. Ładnie się poziomują. Cechuje je wysoka adhezja bez ryzyka liftingu, dlatego świetnie trzymają się na paznokciach. Cute Base to bazy twarde, ale uniwersalne. Nadają się do każdego rodzaju płytki. Wzmocnią paznokcie cienkie i miękkie, ale i twardsze. Kwasowość na poziomie 4 pozwala na wykonanie nadbudowy maksymalnie do 1 mm.  

Strong Cover Base to produkt bardziej gęsty, ciągnący się. Baza twarda, świetnie nadaje się do płytki zniszczonej, rozdwajającej się i zdeformowanej. Doskonała do miękkich i łamliwych paznokci, które mocno usztywnia i wzmacnia. Ze względu na kwasowość na poziomie 4 bezpieczna grubość jednej warstwy to 1 mm. Wyższą nadbudowę tworzymy aplikując dwie warstwy.  

 • Nanosimy cienką warstwę wybranej bazy hybrydowej, a następnie większą ilość rozkładamy od skórek w kierunku wolnego brzegu budując paznokcie.  
 • Przy skórkach pomagamy sobie cienkim Pędzlem Premium Magic Brush 7, odwracamy dłoń, aby produkt pięknie się wypoziomował.
 • Baza nie rozlewa się i nie zalewa skórek, dlatego mamy czas na spokojną pracę, która zapewni minimum piłowania.
 • Utwardzamy produkt w lampie do pełnego utwardzenia. 

Pyłki do paznokci - czym się różnią, jak aplikować?   

Po utwardzeniu bazy hybrydowej ściągamy inhibicję i opracowujemy wolny brzeg, trzymając pilnik pod kątem 45°. Celem tego zabiegu nie jest nadanie paznokciom nowego kształtu, a wyrównanie krawędzi. Dzięki temu wolny brzeg nie będzie się ścierał.  

Przystępujemy do aplikacji pyłków. Zaczniemy od Liquid Mirror Powder - pyłków w płynie, które są niezwykle trwałe i nie ścierają się podczas eksploatacji. Nanosimy warstwę Topu No Wipe równo rozkładając go na całym paznokciu tak, aby powstała idealna linia światła. Utwardzamy w lampie 10 - 15 sekund i na gorący top aplikujemy pyłek w płynie. Silikonowym aplikatorem wcieramy pyłek w powierzchnię topu, tworząc gładką taflę lustrzaną. Odpylamy delikatną, nie rysującą powierzchni szczoteczką Penguin. Delikatnie opiłowujemy front paznokci od spodu Pilnikiem 240.  

Podobnie postępujemy z pyłkiem sprasowanym. Aplikujemy Top No Wipe, utwardzamy od 10 do 15 sekund w zależności od mocy i stopnia zużycia lampy, a następnie pacynką do makijażu wcieramy pyłek. W przypadku pyłku sprasowanego trzeba bardziej uważać i pilnować czasu utwardzania topu.   

Co odróżnia oba te produkty? Pyłki w płynie to większa wygoda aplikacji i czystość pracy. Pięknie podkręcają kolor tła, podczas gdy pyłki sprasowane „zjadają” kolory, na które są aplikowane, dając bardziej lśniącą poświatę. 

Pyłki zabezpieczamy topem błyszczącym lub matowym. Na koniec stosujemy Serum Silk Repair - preparat cudownie nawilżający skórki, który nie błyszczy nie świeci się na palcach. Natural look w najlepszym wydaniu.