Awangardowe kształty paznokci. Omówienie prawidłowej budowy sztyletu i fantazyjny French konstrukcyjny. Clear Strong Base - uniwersalna baza hybrydowa do wszystkich rodzajów paznokci naturalnych 

Paznokcie sztylety to pomysł na bardzo efektowny manicure. I choć kształt nie jest salonowy, paznokcie są bardzo długie i mało praktyczne w życiu codziennym to robią niesamowite wrażenie. Ponadto, jeżeli jesteś stylistą dbającym o ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, chcesz startować w mistrzostwach lub zostać instruktorem, umiejętność budowy sztyletu jest niezbędna. To również ważny element charakteryzacji w nurcie Fantasy, który jest bardzo popularny, a większość odmian w stylu awangardowym bazuje właśnie na sztylecie.

 Paznokcie szpice - efektowny manicure. Na co zwrócić uwagę?

Sztylet to klasyka wśród nowatorskich paznokci. Kształt zadziwia, zachwyca, ale też wymaga sporych umiejętności, aby odpowiednio go zbudować. W artykule dzielimy się wskazówkami, które pomogą Wam zrozumieć technikę i uniknąć błędów w pracy.  

 1. Sztylety można wykonać żelami, akryżelami i akrylami. Dozwolone jest łączenie metod i technik. Również produkty można mieszać ze sobą w jednej stylizacji (żele i akryżele pięknie ze sobą współpracują).  
 2. Do sztyletów wykorzystujemy szablony Infinity Art Forms Master - formy dedykowane tworzeniu artystycznych, nowatorskich kształtów. Są wykonane z bardzo wytrzymałego papieru z metalicznym napyleniem i mają mocny klej. Gwarantują stabilną i komfortową pracę.
 3. Paznokieć przedłużamy na całości szablonu, nigdy szablonu nie łamiemy! Jeżeli chcemy zbudować krótszy sztylet to skracamy szablon. Złamanie szablonu od góry powoduje, że podłużna krzywizna w miejscu złamania opada w dół, a tunel całkowicie się skrzywia.  
 4. Sztyletu nie zaciskamy! Przy zaciskaniu końcówka unosi do góry i tworzy się „skocznia”. Ważne jest zatem idealne dopasowanie uśmiechu i bocznych stron do paznokcia i opuszków.  
 5. Punkt, do którego przedłużamy z perspektywy bocznej powinien znaleźć się na jednej linii z dolną boczną stroną paznokcia klienta. Dlaczego? Sztylet nie ma uskoku. Jest idealną, prostą linią biegnącą z dolnej bocznej strony do końcówki wolnego brzegu, czyli punktu, do którego przedłużamy.  
 6. Szablon trzymamy na palcu do ostatecznego utwardzenia całej struktury w lampie. Żel, który utwardzamy warstwami może się kurczyć w procesie polimeryzacji. Jeżeli ściągniemy szablon wcześniej, te z pozoru niewielkie odkształcenia zaburzą całą architekturę sztyletu, ponieważ to właśnie on trzyma końcówkę w odpowiedniej pozycji i zapobiega jej unoszeniu do góry.  
 7. Do budowy sztyletu najbardziej nadają się paznokcie płaskie.
 8. Na paznokciach tunelowych jesteśmy w stanie zbudować sztylet, ale pod warunkiem, że będzie on bardzo długi. Tylko odpowiednia długość pozwoli na zniwelowanie grubości, którą musimy stworzyć żelem lub akryżelem. Skąd ta grubość? W przypadku tunelowych paznokci dolna boczna strona znajduje się dość nisko. Aby punkt, do którego przedłużamy znalazł się na jednej linii z dolną boczną stroną musimy sporo opuść szablon, co z kolei wymaga nadłożenia produktu budującego. Tym samym na krótkim paznokciu efekt będzie mało estetyczny. Odpowiedna długość pozwala nam zgubić nadmiar produktu.   

Jak przygotować płytkę paznokcia naturalnego?

Tradycyjnie w pierwszym kroku wykonujemy manicure, skracamy wolny brzeg, a następnie:

Clear Strong Base - baza do zadań specjalnych

Swoiste SOS, gdy mamy do czynienia z paznokciami, na których żadne bazy się nie trzymają. Clear Strong Base od Slowianka Nail Trends to produkt, któremu nie oprze się żadna płytka naturalna.  Wyjątkowo trwały podkład pod hybrydę, żel i akryżel. Maksymalnie uniwersalna, szklano - przezroczysta, konsystencją podobna do Rubber Base. Jest to baza twarda, zawiera zaledwie 20% kauczuku, pięknie się trzyma na paznokciach twardych i miękkich. Idealna zarówno do nadbudowy jak i aplikacji cienkich warstw. Średnia gęstość i zmniejszona wiskozowatość zapewniają szybszą pracę, brak zapowietrzeń oraz wolne poziomowanie się. Must have w każdym salonie.

Paznokcie sztylety - jak zrobić Stiletto Nails? 

Do przedłużania paznokci wykorzystujemy szablony Infinity Art Forms Master. Precyzyjnie docinamy linię uśmiechu i boczne strony. Zakładamy uśmiech na hyponychium (nigdy pod) i kleimy szablon od szpica w stronę palca delikatnie zaciskając, aby zapewnić mu stabilność. Płaszczyzna lewa i prawa na formie musi być identyczna jak płaszczyzna paznokcia i pięknie zwężać się ku końcowi.  

Tworząc szkielet żelem transparentnym możemy go delikatnie zabarwić, aby był lepiej widoczny. Do jego budowy wykorzystamy żel poziomujący się Natural Easy Clear.

 • Robimy wcierkę od środka paznokcia (wolny brzeg) do samej końcówki, a następnie na bokach. Pędzelkiem zbieramy nadmiar produktu.
 • Utwardzamy szkielet 1-2 minuty.
 • Pędzlem Master Brush 5 zwilżonym cleanerem zbieramy nadmiar inhibicji, żeby żel się po niej nie ślizgał.
 • Budujemy jajeczko żelem Dry Cover. Jest to idealny żel do wydłużenia jajeczka we Frenchu konstrukcyjnym, ponieważ nie poziomuje się i tworzy nitki, którymi ładnie można wyprowadzić uśmiech.
 • Tworzymy warstwę poślizgową - zarys uśmiechu. W sztylecie będzie to uśmiech dramatyczny (na trójkąt). Dociskamy produkt, aby nie było widocznego uskoku pamiętając, że dolne linie Frencha muszą być idealnie równe. Nie utwardzamy, lecz od razu nanosimy drugą warstwę. Nie dokładamy zbyt dużej ilości produktu, żeby zaoszczędzić sobie niepotrzebnego piłowania. Pracujemy ruchem wibracyjnym. Pod wpływem energii ruchu produkt zachowuje się jak ciecz i pozwala uzyskać powierzchnię maksymalnie gładką. Następnie wyprowadzamy długość pracując ruchem w lewo i prawo, po czym wyrównujemy boczne strony jajeczka wyciągając powoli niteczki żelu. Taka praca to gwarancja dobrze zbudowanego kształtu, idealnie gładkiej powierzchni i minimum piłowania po utwardzeniu.  
 • Wkładamy do lampy na 2 minuty.
 • Przecieramy inhibicję wacikiem nasączonym cleanerem.
 • Opiłowujemy uśmiech Pilnikiem 180/240, piłujemy w trójkąt, aby powstała piękna trójkątna ścianka. 

Fantasy French - jak wystylizować końcówkę krok po kroku

Sięgamy po Pędzel Zhostovo 3 i Multiartem Darkly Black o kremowej konsystencji i niskiej wiskozowatości robimy cienką warstwę na końcówce Frencha, delikatnie przecieniowując go bordowym Multiartem Claret. Utwardzamy 60 sekund. 

Do wykonania końcówki sztyletu wykorzystamy Carbon Dust Gel - piękny, witrażowy, transparentny żel poziomujący się z brokatem, który cudownie lśni czarno - holograficznym pyłem. Nasycamy go jeszcze bardziej drobinkami Efektu Siren Tail

Na lepkość multiartu aplikujemy żel budujący. Ponieważ Carbon Dust Gel łatwo się poziomuje pracujemy etapami, przymrażając w lampie każdą kolejną warstwę w czasie od 10 do 15 sekund. Budujemy jeden bok - utwardzamy, budujemy drugi bok - utwardzamy. Grubość również tworzymy warstwami. Szablon cały czas trzyma strukturę, dzięki czemu mamy pewność, że szkielet się nie rozpręży. Na koniec aplikujemy cienką warstwę żelu przezroczystego na całość paznokci i utwardzamy 2 minuty do pełnego utwardzenia. Wycieramy dyspersję i ściągamy szablon. 
 

Schemat piłowania paznokci żelowych 

Pilnikiem 240 piłujemy najpierw jeden bok, potem drugi, aby powstał idealny trójkąt. W dalszej kolejności piłujemy podłużną krzywiznę, potem poprzeczną lewą i poprzeczną prawą. Pracujemy całą powierzchnią pilnika. Zaostrzamy końcówkę sztyletu i wygładzamy kształt paznkci. Matowimy powierzchnię Polerką 240/240 i przecieramy wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem. 

Jajeczko wygładzamy półtransparentną hybrydą Feel Better, która idealnie nadaje się do wykończenia stylizacji przy skórkach i niweluje ewentualne nierówności. Po utwardzeniu hybrydy nabłyszczamy sztylet Topem No Wipe i mistrzowski kształt z zachwycającym zdobieniem French gotowy!