Express Modeling Nails jako najszybszy sposób przedłużania paznokci. Feel the Blues - kolekcja wyjątkowych i ponadczasowych odcieni koloru indygo 

Przedłużenie paznokci w 15 minut, czy to możliwe? Tak, a wszystko dzięki technice Express Modeling Nails. To perfekcyjna stylizacja salonowa dla klientów borykających się z brakiem czasu, a jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla początkujących stylistów, którzy nie mają jeszcze odpowiednich umiejętności przedłużania paznokci na szablonach lub Duo Formach. Metoda sprawdzi się do większości płytek naturalnych, ważne, żeby były płaskie, bez nadmiernego apeksu i nie rosły w górę. Technika idealna również do paznokci obgryzionych. 

 Przedłużanie paznokci na tipsach Express Modeling Gel-Tips Clear

Ogrom technik i metod stosowanych obecnie w stylizacji paznokci przyczynił się do znacznego spadku popularności przedłużania paznokci za pomocą tipsów. Kiedy jednak liczy się czas, okazują się one najlepszym rozwiązaniem. W salonowym przedłużaniu paznokci najlepiej sprawdzą się Express Modeling Gel-Tips Clear - transparentne tipsy wykonane z plastiku silikonowego w popularnym kształcie migdałka. Posiadają 50% tunelu koła i są bardzo elastyczne. Cienkie i miękkie od strony skórek, grubsze od wolnego brzegu, zapewniają paznokciom wyjątkową stabilność. Piękny kształt, którego nie trzeba piłować i naturalny apeks to ich największe zalety. 

Do mocowania tipsów na paznokciach naturalnych wykorzystuje się Express Modeling Rubber Gel-Glue. To produkt w 100% kauczukowy, elastyczny o gumowej strukturze i bardzo gęstej konsystencji. Jego wysoka wiskozowatość sprawia, że formy żelowe doskonale trzymają się na paznokciach jeszcze przed utwardzaniem, nie odpryskują, nie odpadają i dają się właściwie ukierunkować. Żel jest plastyczny, nie klei się i nie ciągnie się. Mocna przyczepność sprawia, że tipsy się nie przesuwają i można zrobić 5 paznokci jednocześnie. 

Przedłużanie paznokci na tipsach krok po kroku

 1. Wykonujemy manicure frezarkowy i skracamy wolny brzeg.
 2. Odtłuszczamy płytkę paznokci cleanerem.
 3. Dopasowujemy tipsy przymierzając je do każdego paznokcia (nie dublujemy tipsów). Nie dopychamy do samych skórek, lecz zostawiamy 2 mm odrostu. Najważniejsze są krawędzie boczne - muszą być idealnie równe, bez żadnych dziur i uskoków. Mierząc tipsy dociskamy je do płytki naturalnej, aby ładnie przylegały. Przeciwnie jest w przypadku przedłużania paznokci na Duo Formach, które dobieramy zawsze nieco większe niż paznokieć, aby zrobić miejsce na miejsce na żel lub akryżel.  
 4. Robimy wcierkę z Ultra Bond, który działając jak taśma dwustronna zwiększa przyczepność bazy.
 5. Nanosimy cienką warstwę Rubber Base - uniwersalnej, półgęstej, kauczukowej bazy.
 6. Nakładkę na polerkę o gradacji 240 zwijamy w rulonik i matujemy stronę tipsa, którą będziemy przyklejać do paznokcia naturalnego.
 7. Na zmatowioną powierzchnię formy nakładamy cienką warstwę preparatu Ultra Bond, co pomoże zapobiec zapowietrzeniom.
 8. Drewnianym patyczkiem nabieramy Express Modeling Rubber Gel-Glue i wklepujemy w powierzchnię paznokcia uważając przy tym, aby nie doszło do powstania pęcherzyków powietrza. Dokładamy klej na bocznych stronach. Klej nie wysycha, dlatego możemy pracować spokojnie i bez zbędnego pośpiechu.
 9. Tips przykładamy do paznokcia pod kątem 30%, a następnie mocno dociskamy i poślizgiem przesuwamy w kierunku skórek, dostawiając 2 mm odrostu. Nadmiar kleju usuwamy drewnianym patyczkiem zamoczonym w cleanerze.
 10. Przymrażamy lampką wężyk - komplementarną częścią Lampy 2w1 Slowianka Nail Trends.  
 11. Dłoń z przyklejonymi tipsami wkładamy do lampy na 2-3 minuty (w zależności od mocy i stopnia zużycia lampy). 

Odcienie koloru indygo - pomysł na jesienne stylizacje 

Jesień 2023 roku przyniosła ogromną popularność brązom, ale prawdziwym hitem okazał się kolor Pantone - indygo. Stał się on inspiracją do stworzenia wyjątkowej kolekcji cudownych granatów i kobaltów Feel the Blues od Slowianka Nail Trends. Czysty pigment, nieokiełznana głębia kolorów i ogromne nasycenie to cechy charakterystyczne sześciu wspaniałych kolorów:  

 • 453 Electric Blue  
 • 554 Ultramarine Blue  
 • 455 Cobalt Blue  
 • 456 Navy Blue  
 • 457 Dark Blue  
 • 459 Ocean Blue 

Przepięknie wyglądają zestawione z kolorem rudym, pomarańczowym, dyniowym oraz wszelkimi odcieniami brązu. Na pierwszym rzut oka zbliżone do koloru czarnego, dopiero światło dzienne lub sztuczne wydobywa z ciemnej głębi żywy pigment. To niezwykle unikatowa cecha, której ciężko doszukać się wśród innych produktów na rynku. Kolory są niebiańsko piękne.   

Jak piłować tipsy? 

Podłużna krzywizna tipsów delikatnie opada w dół. Jest to efekt naturalny dla klientek, jednak nie zalecamy pozostawiania takiej długości - tipsy skracamy. Mamy możliwość stworzenia różnych kształtów paznokci, przykładowo: owal, trumienka, migdał, co daje szereg możliwości nadania im estetycznej architektury. Ponieważ tipsy mają już idealną podłużną i poprzeczną krzywiznę, piłujemy tylko kształt Pilnikiem 240/240. Pracujemy delikatnie, nie używamy siły, gdyż materiał żelowy bardzo łatwo się piłuje.  

Uskok pomiędzy paznokciem naturalnym a tipsem niwelujemy frezem F6, który idealnie nadaje się również do piłowania spodów paznokci. Frezujemy powierzchnię tipsa, nigdy paznokcia, a następnie wyrównujemy powierzchnię Pilnikiem 240/240. Matowimy paznokcie Mini Polerką 120/180 i wycinamy skórki Cążkami C-1 o idealnym zaostrzeniu, które świetnie radzą sobie nawet z najmniejszymi zadziorkami. Powierzchnię paznokci odtłuszczamy cleanerem. Aplikujemy bazę Peony 310 w przepięknym, różowym kolorze i utwardzamy w lampie. Jest to produkt idealny do stylizacji French, Baby boomer czy podbicia koloru żelu.
 
Wisienką na torcie całej stylizacji jest aplikacja kolorów z jesiennej kolekcji Feel the Blues. Już jedna warstwa zapewnia niesamowicie mocne krycie i intensywność barw. Stylizację wykańczamy Topem Coat No Wipe. Szybka i efektowna stylizacja gotowa!