Żelowe tipsy tunelowe i budowa paznokci żelem konstrukcyjnym który się nie poziomuje. Geometryczne zdobienia azteckie. 

Czy era tipsów minęła bezpowrotnie? Niekoniecznie. Pokażemy jak w prosty i bardzo przyjemny, a przy tym efektowny sposób przedłużyć paznokcie za pomocą tunelowych tipsów żelowych. Omawiamy różne techniki i triki, które bardzo usprawniają pracę w salonie. Podpowiemy jak prawidłowo aplikować żel, który się nie poziomuje. Jest to produkt dość trudny w pracy, ale gdy stylista opanuje technikę jego nakładania, nie będzie chciał pracować innym. Na koniec omówimy, jak wykonać bardzo szybkie, a jednocześnie robiące wrażenie geometryczne zdobienie ze złotym akcentem.  

Soft Tunnel Tips Clear czyli tipsy żelowe do przedłużania paznokci   

Przezroczyste żelowe tipsy tunelowe, które znajdziecie w ofercie Slowianki Nail Trends to wyjątkowy produkt do przedłużania paznokci metodą żelową i akryżelową. Są niezastąpione dla osób początkujących, które nie opanowały jeszcze umiejętności prawidłowego docinania szablonów klasycznych. Nadają się do budowy paznokci o różnych kształtach i długościach salonowych. Są bardzo cienkie przez co pięknie stapiają się z paznokciem naturalnym, a ich piłowanie ogranicza się do kilku ruchów pilnikiem. Mają idealny tunel i są uniwersalne - pasują niemal do każdego rodzaju paznokci naturalnych, ale już przy paznokciach rosnących do góry lub rosnących w dół nie są użyteczne, podobnie w przypadku paznokci mocno obgryzionych. W tych trzech przypadkach sięgamy po Duo Formy lub przedłużamy na szablonie. Tipsy żelowe można zaciskać wraz z żelem dostosowując procedurę do właściwości żelu. 

Przedłużanie paznokci na tipsach krok po kroku   

Przed przystąpieniem do przedłużania paznokci opracowujemy skórki i delikatnie matowimy naturalną płytkę klienta Mini Polerką 120/180. Pracując na tipsach żelowych podobnie jak na Duo Formach nie musimy skracać wolnego brzegu, może być on nieregularny, dłuższy lub krótszy, nie ma to żadnego znaczenia. Tipsy idealnie równo dopasowujemy do płytki. Przymierzamy przyciskając je tak, aby tips idealnie spasował z punktem wzrostu. Mierzymy na wszystkich palcach nie tylko u jednej dłoni, gdyż  każdy paznokieć jest inny.  

Aplikujemy klej Slowianka Tips Glue na tipsy i przyklejamy do paznokci naturalnych w strefie stresu: zaczynamy od środka, mocno dociskamy, a następnie przesuwamy tips w stronę skórek i dociskamy boki. Przycinamy gilotyną na odpowiednią długość. Pilnikiem 180/240 spiłowujemy granicę między tipsem a paznokciem naturalnym, piłujemy tylko i wyłącznie miejsce łączenia, po czym delikatnym frezem F2 do ściągania hybrydy wygładzamy to przejście pracując na małych obrotach (5 tys.) i tylko po żelu (nie po paznokciu). Na końcu tips matowimy Polerką 240/240.  

Jak nakładać żel budujący który się nie poziomuje? Poradnik

Żele budujące, które się nie poziomują, potocznie nazywane galaretkami, mają wyjątkowo gęstą konsystencję, dzięki której się nie rozpływają się i nie zalewają skórek. Produkt ma zastosowanie do metody One Touch. Jest to sposób przedłużania paznokci wymagający bardzo precyzyjnej pracy pędzelkiem, która polega na rozprowadzeniu kulki produktu na płytce w celu utworzenia jednolitej warstwy na paznokciu. Jest to jednocześnie sposób, który bardzo przyspiesza czas wykonywania stylizacji w salonie, gdyż wymaga dużo mniej piłowania.  

 • Aplikujemy Ultra Bond - preparat adhezyjny zwiększający przyczepność bazy.
 • Wcieramy Rubber Base lub Base Gel pędzelkiem do żelu Master Brush 6 i utwardzamy w lampie LED 48 WAT
  Wcieramy cienką warstwę żelu niepoziomującego się Smoky Cover (robimy tzw. wcierkę) i utwardzamy.
 • Na utwardzony produkt aplikujemy cienką warstwę poślizgową, po czym nakładamy na paznokieć kulkę żelu i muskając pędzelkiem Master Brush 6 jej powierzchnię przesuwamy ruchem pulsacyjnym na prawo i na lewo i w stronę wolnego brzegu (nie cofamy się do skórek), pięknie budując C krzywą paznokcia.  
 • Utwardzamy w lampie 2 minuty do pełnego utwardzenia żelu. 

Przystępujemy do opiłowania paznokci. Dobrze wybudowane paznokcie żelem niepoziomującym to minimum piłowania, a tym samym oszczędność czasu i produktu. Bardzo ważny na tym etapie jest schemat piłowania, gdyż znaczenie przyspiesza tempo pracy w salonie. Pracując schematem mamy pewność, że osiągniemy taki sam rezultat dla wszystkich paznokci. Pracujemy taśmowo:

 • opiłowujemy wolny brzeg u wszystkich paznokci
 • opiłowujemy równoległe, boczne strony pilnując, aby trzymać pilnik pod kątem 90°
 • opracowujemy okolice skórek Pilnikiem 240
 • jeśli widzimy, że boki są idealnie równoległe opracowujemy powierzchnię paznokci najpierw Pilnikiem 240, a następnie wygładzamy Polerką 260/260 

Azteckie wzory na paznokciach - jak zrobić?   

Przed przystąpieniem do wykonania zdobienia przygotowujemy: metalowe etui do mieszania i przechowywania produktów, pędzel silikonowy do żelu, artery - żele kolorowe o bardzo wysokim napigmentowaniu stworzone do malowania na płasko: Arter Black Paint, Arter Orange Paint i różowy Arter Raspberry Paint. Kryją już jedną, bardzo cienką warstwą, dlatego malowanie nimi jest szybkie i bardzo precyzyjne. Ponadto niezbędny jest Velvet Top Coat oraz silikonowe gąbeczki do Ombre, które gwarantują piękne przejście tonalne między kolorami. Charakterystyczną ich cechą jest nacięcie wykonane pod odpowiednim kątem, które ułatwia i przyspiesza pracę.  

 • Na paznokcie aplikujemy Top Velvet. Jest to niezastąpiony podkład pod arterowe ombre. Tworzy on na paznokciach idealnie gładką strukturę i nie posiada dyspersji dzięki czemu żaden produkt nie będzie się na nim ślizgał.
 • Na paletkę nakładamy kolory: pomarańczowy i różowy.
 • Skórki klienta zabezpieczamy Gum Protector, który szczelnie przylega do skóry wokół paznokcia i uniemożliwia zabrudzenie go przez kolorowe produkty.
 • Oba kolory nakładamy na gąbeczkę i blendujemy na paletce metalowej. Przy samych skórkach nakładamy różowy arter Pędzelkiem Zhostovo 3. Ombre zaczynamy nakładać od końcówki: gąbeczkę przykładamy do wolnego brzegu pod kątem 45°, pracujemy w prawo w lewo, a następnie coraz wyżej, aż całą przyłożymy do paznokcia. Utwardzamy artery w lampie.
 • Aplikujemy Top Velvet i utwardzamy.
 • Czarnym arterem do azteckich wzorów geometrycznych malujemy na przemian grube i cienkie linie. Unikamy tworzenia grubych linii obok siebie, żeby nie przeciążyć stylizacji. Pracujemy Pędzlem magicznym 12, który doskonale sprawdza się przy malowaniu długich, ciągłych linii. Nabieramy produkt na pędzelek i odsączamy, żeby było go jak najmniej na włosiu. Przy malowaniu cienkich linii pamiętamy o jednostajnym naciskaniu pędzelka.
 • Utwardzamy elementy geometryczne.
 • Przy użyciu pędzelka Premium Magic 10 wypełniamy elementy zdobienia złotym żelem Multiart Majestic Gold. Multiarty są idealne do zdobień wypukłych, posiadają niską lepkość, dzięki czemu praca nimi jest bardzo łatwa i niezwykle szybka.
 • W ostatnim kroku ściągamy Gum Protector, aplikujemy na skórki Serum Silk Repair i możemy cieszyć się piękną stylizacją.