Główną zaletą arterów jest ich mocne napigmentowanie. Chociaż to neony, co rzadko spotykane jest na rynku (ze względu na ich dużą masę cząsteczkową, która przeszkadza w uzyskaniu idealnego krycia). Pojedyncza warstwa arteru kryje na poziomie 90 – 100%.
Najlepiej sprawdzi się na białym, bądź jasnym tle (podbija dodatkowo żel). W przypadku ciemniejszego tła, zaleca się połączyć wybrany biały preparat z neonowym arterem.

Praca z arterami jest bardzo komfortowa i szybka, ponieważ nie rozlewają się one po płytce, a z pędzelków bezproblemowo schodzą (ma to związek z ich kremową, średnio gęstą konsystencją i brakiem poziomowania się). Na paznokciu nie tworzą się nieestetyczne ,,nitki”, ponieważ artery mają niską wiskozowatość.

PRODUKTY KOMPATYBILNE:
zestaw do ombre, wszystkie pędzelki marki Slowianka Nail Trends, Brush Cleaner, Base Gel

  • Brush Cleaner to niezbędny preparat, aby wykonać zdobienia arterami. Czyści się za jego pomocą narzędzia pracy (wszystkie pędzelki, gąbeczki do ombre od marki Slowianka Nail Trends). Powinny być one także troszkę nim nasączone, co przełoży się na elastyczność gąbeczki/pędzelka.

  • Pracujemy nad zdobieniem cienką warstwą żelu, wykonując ruchy pędzelkiem ,,po włosiu”. Przy technice cienkiej kreski, warto mocniej nasączyć pędzelek Brush Cleanerem, aby arter się bardziej upłynnił. Stylista powinien zadbać także o matową powierzchnię pod zdobieniem, może on :

    - zmatowić płytkę blokiem polerskim 260/260, albo

    - zaaplikować Velvet Top Coat na każdy rodzaj warstwy bazowej i utwardzić go w lampie przez 90 sekund.

  • Po tym etapie należy utwardzić całe zdobienie w czasie 30 – 90 sekund, w lampie LED. Przy paznokciach narażonych na mechaniczne uszkodzenia bezwzględnie należy nałożyć top. Nie jest to konieczne w innych przypadkach.

  • Każdą stylizacje traktujemy jednak z indywidualnym podejściem.  

Neon Box, zawierający 7 neonowych, kolorowych Paint Geli tzw. arterów, to idealna propozycja firmy Slowianka Nail Trends dla wszystkich stylistów i klientów, którzy kochają przeróżne i ciekawe zdobienia. Dzięki nim możemy uzyskać takie oto zdobienia:
-microblading, ombre, one stroke, cienka kreska, ornamenty, geometryczne kształty, french, baby boomer.

Wszystkie grupy produktów do utwardzania (bazy i lakiery hybrydowe, żele, akryle, acrygele), a nawet standardowe lakiery do paznokci, są dobrym tłem pod arterowe zdobienia. W ofercie marki Slowianka Nail Trends znajduje się opcja zakupu pojedynczych arterów, lub całego boxu.

Ostatnim arterem w boxie jest Neon Blue. To głęboki, szafirowy odcień niebieskiego. Niezwykle szlachetny i klasyczny. Nada stylizacjom wyrafinowanej elegancji, szyku i szlachetnego rytu.