Krycie pojedynczej warstwy arteru wynosi 90% - 100%. Jest to rzadko spotykane, z racji tego, że odcienie neonowe ze względu na dużą masę cząsteczkową nie kryją idealnie. Jasne bądź białe tło pod zdobieniem, podbija jednak neonowy kolor arteru. Jeśli klientka zdecyduje się na ciemniejsze tło, dodatek jakiegokolwiek białego preparatu do wybranego arteru, także wzmocni jego wygląd.

Brak dyspersji tych żeli powoduje, że top na zakończenie aplikacji nie jest konieczny. Komfort i szybkość pracy arterami warunkują:
- kremowa, raczej gęsta konsystencja i brak poziomowania (odpowiadają za efektywne ,,schodzenie” arteru z pędzelka na płytkę i brak rozpływania się);
- niska wiskozowatość (brak ,,nitek” na płytce). 

PRODUKTY KOMPATYBILNE:
zestaw do ombre, wszystkie pędzelki marki Slowianka Nail Trends, Brush Cleaner, Base Gel

  • Stylista do aplikowania arterów może użyć różnych rodzajów pędzelków, a także np. gąbeczkę do ombre. Przed tym etapem należy dokładnie wyczyścić narzędzie pracy w Brush Cleanerze. Jego nadmiar powinien zostać na pędzelku/gąbce, aby pozostał on elastyczny.

  • Zaczynamy tworzyć zdobienia, aplikując cienkie warstwy żelu. Pracujemy techniką ,,po włosiu”. Na pędzelki o cienkich końcówkach warto nałożyć więcej Brush Cleaner, by lekko rozcieńczyć kolorowy żel. Najskuteczniejszą przyczepność arterom gwarantują tła, o matowej powierzchni. Można płytkę spolerować blokiem 260/260, albo zaaplikować Velvet Top Coat (czas utwardzania – 90 sekund).

  • Wykonane zdobienia utwardzają się przez 30 – 90 sekund w lampie LED. Po wyciągnięciu dłoni z lampy, możemy zakończyć stylizację topem (zwłaszcza u klientów, którzy narażeni są na mechaniczne uszkodzenia paznokci). W innym wypadku, produkt nabłyszczający nie jest konieczny.

  • Każdą stylizacje traktujemy z indywidualnym podejściem

Jeden produkt, którym można stworzyć wszystkie zdobienia? Takie magiczne Paint Gele wyprodukowała Slowianka Nail Trends i zamknęła w specjalnym Neon Boxie. Zawiera on 7 neonowych, kolorowych arterów (żeli), których główną cechą jest mocne napigmentowanie. Wykonamy nimi takie oto zdobienia:
- microblading, ombre, one stroke, cienka kreska, ornamenty, geometryczne kształty, french, baby boomer.

Do gabinetów można zakupić cały box, lub pojedyncze artery. Będą mieć one dobrą przyczepność zarówno na bazach i kolorach hybrydowych, akrylach, acrygelach, żelach, a także na zwykłych lakierach do paznokci.

Najbardziej krzykliwym i wyrazistym arterem w boxie jest Neon Yellow. To jasny, intensywny, neonowy, cytrynowy odcień żółtego. Będzie pięknie prezentował się w geometrycznych, awangardowych i glam zdobieniach.
Di-hema Trimethylhexyl, Hema, Hydroxycyclohexyl, Pigments.