Artery charakteryzuje mocne krycie, choć są kolorami neonowymi, co rzadko jest spotykane na rynku (90% - 100% krycie pojedynczej warstwy). Inne neony posiadają dużą cząsteczkę w swojej budowie, co przekłada się na słabsze napigmentowanie.
Idealnymi tłami dla arterów będzie jasny i biały, które dodatkowo podbiją neon żelu. Przy ciemniejszym tle można do danego arteru zaaplikować troszkę wybranego, białego preparatu.

Główne cechy arterów to:
- kremowa, nierzadka konsystencja (preparat nie ,,pływa” po paznokciu, a z pędzelka dobrze schodzi);
- brak poziomowania;
- brak dyspersji (top na zakończenie nie jest obowiązkowy);
- niska wiskozowatość (nie występują ,,nitki” na płytce).

Takie właściwości pomagają w szybkiej pracy stylistom, przy maksymalnym komforcie. 

PRODUKTY KOMPATYBILNE:
zestaw do ombre, wszystkie pędzelki marki Slowianka Nail Trends, Brush Cleaner, Base Gel

  • Każdy arter należy aplikować cieniutką warstwą. Są one kompatybilne z każdym rodzajem pędzelka, gąbeczki do ombre. Brush Cleaner przyda się, aby dokładnie wyczyścić narzędzie pracy, oraz nada mu elastyczność (nasączając go).

  • Pracujemy nad zdobieniem techniką ,,po włosiu”. Cienkie pędzelki muszą być mocniej nasączone Brush Cleanerem, aby upłynnić artery. Staramy się zapewnić matową powierzchnię pod wykonywane zdobienia. Możemy ją spolerować blokiem 260/260, albo nałożyć Velvet Top Coat. Ten preparat sprawdza się z każdym rodzajem bazowego produktu, należy go utwardzać przez 90 sekund.

  • Po skończonym zdobieniu, paznokcie wkładamy do lampy LED na 30 – 90 sekund. Następnie możemy użyć topu, lub nie (w przypadku płytki narażonej na dużo uszkodzeń mechanicznych – jak najbardziej aplikujemy top).

  • Każdą stylizacje traktujemy z indywidulanym podejściem. 

Mocno kryjące Paint Gele od Slowianki Nail Trends zostały zamknięte w estetycznym Neon Boxie. Nazywają się artery i dzięki nim można wykonać przeróżne zdobienia.
Mają one neonowe wykończenie, a jest ich wszystkich 7. Są kupowane pojedynczo, lub w całej kolekcji. Dzięki nim możemy uzyskać takie oto zdobienia:
- microblading, ombre, one stroke, cienka kreska, ornamenty, geometryczne kształty, french, baby boomer.

Arterowe zdobienia będą trzymać się każdego rodzaju preparatu użytego pod nie (żelu, akrylu, acrygelu, lakieru hybrydowego, bazy hybrydowej, zwykłych lakierów do paznokci).

Drugim, czerwonym arterem w boxie jest Neon Raspberry. To klasyczna i piękna intensywna, malinowa czerwień. Dzięki niej wykonane zdobienia będą eleganckie, wyraziste i odnajdą się w stylizacjach awangardowych, jak i w dziennych.